Menu Zamknij

Rekuperator Pionowy od Spiroflex

Marka VENT CLEAR

Miałem okazję przeprowadzić koleją rozmowę z Ekspertem. Tym razem była to marka VENT CLEAR W gąszczu wielu ofert warto zwrócić uwagę na produkt jakim jest Pionowy Rekuperator od Spiroflex. Jest to rodzina rekuperatorów – central wentylacyjnych, która mocno zawojowała na Polskim rynku. O systemie Vent Clear rozmawiałem z Bartłomiejem Bauerem. Czy proponowane rozwiania są wartościowe ? Oceńcie sami.

Świetny start rekuperatorów Spiroflex

Spiroflex swoją historię z rekuperacją zaczął stosunkowo niedawno, bo zaledwie dwa lata temu. W tym czasie udało im się dużo zdziałać i zdobyć grono zwolenników marki. Być może to zasługa opinii solidnej firmy, którą wypracowali sobie wcześniejszymi produktami.

Rekuperator pionowy, o którym dziś mowa to młodszy brat centrali wentylacyjnej poziomej. Producent wykorzystując swoje doświadczenie stworzył VENT CLEAR VA3 – wysokiej klasy urządzenie o estetycznym wyglądzie, małych gabarytach i wysokiej klasy podzespołach. Rekuperator, dostępny w pięciu wariantach, uwzględniających zróżnicowane potrzeby potencjalnych użytkowników, jak i poprawę komfortu życia.

Odzysk wilgoci VENT CLEAR

Odzysk wilgoci VENT CLEAR

Odzysk ciepła

Rekuperatory VENT CLEAR  zostały wyposażone w najnowocześniejsze wymienniki przeciwprądowe zapewniające skuteczne przekazywanie ciepła. W tym wypadku strumień powietrza nawiewanego ogrzewany jest przez strumień powietrza wywiewanego. Wymienniki przeciwprądowe charakteryzują się najwyższą sprawnością spośród produkowanych typów wymienników. Sprawność odzysku ciepła VENT CLEAR sięga do 94% i jest uzależniona od ilości przepływającego powietrza. Dodatkowo wymiennik w wersji HR umożliwia odzysk do 20% wilgoci z powietrza wywiewanego z budynku i przekazanie go powietrzu nawiewanemu.

Odzysk wilgoci VENT CLEAR
Odzysk wilgoci VENT CLEAR

Budowa urządzenia

Centrala rekuperacyjna w całości została wykonana z blachy alucynk pokrytej farbą proszkową o drobnej strukturze w klasycznym, ponadczasowym połączeniu, czerni i szarości. Jest to gwarancja estetycznego wyglądu, a rodzaj wykorzystanego materiału jest gwarancją trwałości. Kompaktowa obudowa o niewielkich gabarytach, mogła stworzyć wiele komplikacji, ponieważ dosyć oczywiste jest, że im mniejsze urządzenie tym trudniej uzyskać wysoką wydajność. Jednak dzięki rozmieszczeniom kluczowych podzespołów i zastosowaniu unikatowych rozwiązań problem nie zaistniał. Całość jest skutecznie zabezpieczona 40 mm izolacją kauczukową, która zapobiega przenikaniu ciepła i dodatkowo redukuje hałas. Rekuperator posiada opatentowane rozwiązania redukujące mostki termiczne, ryzyko pojawienia się kondensatu oraz osiada specjalną dylatację strefy zimnej i ciepłej.

Activ Flow Control

Funkcja Activ Flow Control to wbudowana funkcja rekuperatora pionowego, która pozwala na kontrolowanie mocy wentylatorów z zależności od oporów i zabrudzenia filtrów. Daje to użytkownikom możliwość stałego dopływu określonej ilości powietrza.

Funkcja Activ Flow Control Vent Clear
Funkcja Activ Flow Control Vent Clear

Dwustopniowy system oczyszczania powietrza

Funkcja Double Air Clear to dwustopniowy system oczyszczania powietrza nawiewanego. W tym celu rekuperatory VENT CLEAR zostały wyposażone w dwa filtry o zróżnicowanej budowie i klasie filtracji. Powietrze przepływające przez rekuperator trafia na pierwszy stopień filtracji z filtrem wstępnym w klasie ISO Coarse 50% (G3). Jest to filtr zgrubny, który wyłapuje cząstki stałe większe niż PM10 jednocześnie chroniąc kolejny filtr przed nadmiernym zabrudzeniem. W drugim etapie powietrze trafia na filtr ISO ePM1 55% (F7). Jest to filtr dokładny wyłapujący cząsteczki smogowe PM1 do 55%. Ponadto filtr usuwa cząsteczki większe takie jak PM2,5 czy PM10 w ilości 65-90%. Funkcja dwustopniowej filtracji DAC oczyszcza skutecznie powietrze z najdrobniejszych szkodliwych zanieczyszczeń, jednocześnie zachowując długą żywotności filtrów i właściwy przepływ powietrza. Dodatkowo znajdują się one na drodze powietrze nawiewu, co w znaczy sposób redukuje hałas.

Filtr wstępny w klasie ISO Coarse 50% (G3).
Filtr ISO ePM1 55% (F7) Vent Clear
Filtr ISO ePM1 55% (F7) Vent Clear

Rekuperator VENT CLEAR został wyposażony w automatycznego bypassa, który gwarantuje 100% obejście wymiennika. Zapewnia to dopływ chłodnego powietrza w letnie wieczory, a w pełni zautomatyzowana funkcja załącza się sama w zależności od temperatury powietrza wewnętrznego i zewnętrznego.

Urządzenie zostało wyposażone w trzystopniowy system antyzamrożeniowy wymiennika. Rekuperator sama steruję mocą wentylatorów, jak i mocą oraz bilansem nagrzewnicy elektrycznej 500 W. Wszystko po to, żeby zabezpieczyć wymiennik przez zamarzaniem.

Przyznacie, że to dość dużo cech i indywidualnych rozwiązań. Warto przyjrzeć się bliżej firmie SPIROFLEX VENT CLEAR i wziąć pod uwagę zarówno w zakresie wyboru rekuperacji dla własnego domu jak i marki do współpracy.

Link do filmu na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=bHUk0iEojSI

Link do strony Spiroflex: http://produkty.spiroflex.pl/rekuperacja/

zobacz inne nasze artykuły Program do ofertowania: https://akademia.czasnahydraulika.pl/jaki-wybrac-program-do-sporzadzania-ofert/

Zostaw Komentarz

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera