Menu Zamknij

Remont łazienki w bloku. Ile można na tym zarobić?

Czas biegnie jak oszalały i dobiegł do kolejnego odcinka przygód Maksa. W tej odsłonie bierzemy pod lupę remont łazienki w bloku. Ile można na tym zarobić i jak bardzo się to opłaca? Zaraz wszystko sprawdzimy.

Raz na kilkanaście lat inwestorzy decydują się na remont łazienki. Wymiana płytek, czy też zmiana układu funkcjonalnego wiąże się z grubym remontem budowlanym. Zanim jednak zostanie przyklejona pierwsza płytka trzeba wykonać masę prac przygotowawczych i poprzedzających w tym najczęściej wymiana instalacji wodnokanalizacyjnej, czasem grzewczej, czasem gazowej.

To czego nie widać

Nasze instalacje zwykle trafiają pod grubą warstwę betonu. To czego nie widać nie ma w oczach klienta wartości. Instalacje są jednak tak samo istotne dla efektu końcowego jak najdroższa płytka. Wadliwie wykonana instalacja, złe odległości, niezachowanie odpowiednich wysokości, nie przygotowanie instalacji pod wykonanie właściwej izolacji przeciwwilgociowej to tylko niektóre powody, dla których warto do tej pracy zatrudniać dobrych fachowców, którym warto dobrze za to zapłacić.

Ciemna strona medalu przy remoncie łazienki w bloku.

Mało miejsca, kurz, gruz, noszenie po schodach to ta część pracy, która zniechęca na dzień dobry. Idealna sytuacja jest wtedy, gdy pomieszczenie jest już przygotowane. Czyli płytki i tynki są skute i możemy od razu przejść do rzeczy. Jeśli musimy kuć sami no to klapa. Trzeba przeznaczyć na to przynajmniej jeden dzień i nie zapomnieć odpowiednio wycenić tą pracę.

Administracja w bloku. To prawdziwy ostry cień mgły tej pracy. Koniecznie musimy być pewni, że remont zgłoszony jest w administracji i mamy pozwolenie na ingerowanie w części wspólne. Pion kanalizacji, wymiana głównego zaworu wodnego, przeróbka pionu centralnego ogrzewania, tych rzeczy nie ruszamy nie mając pewności, że możemy bo w przypadku jakiejś draki spadną na nas gromy jaśniste. W przypadku zalania, lub innych zdarzeń losowych nie uchroni nas nawet polisa ubezpieczeniowa.

Kiedy mamy już zgodę ( powinien o nią zadbać inwestor) trzeba dostać się do zaworów podpionowych, czasem do kotłowni, czasem do wymiennikowni. No jednym słowem masakra. Te rzeczy to kolejny element jaki musimy wziąć pod uwagę przy wycenie. Zanim zajmiemy się wymianą rurek w mieszkaniu możemy stracić kolejny dzień na same bieganie góra dół próbując zamknąć wodę.

Ile powinna kosztować usługa remont łazienki w bloku ?

Powinna kosztować adekwatnie do czasu i zakresu. Warto rozgraniczyć klientowi koszty. Bo tak jak wskazuję powyżej zanim na ścianę trafi pierwsze kolanko i metr rurki może upłynąć dużo wody w rzece.

W przypadku Maksa praca trwała 3 bite dni. Bite dni to takie przedłużone po 10 godzin. Poszło stosunkowo sprawnie i bez większych niespodzianek. Maks umówił się z klientem na 4500 zł netto plus 500 zł netto za skucie i wyniesienie gruzu.

Koszty przy remoncie łazienki

Remont łazienki - Tabela programu - Koszty
Remont łazienki – Tabela Kosztów

Przeanalizujmy wszystkie koszty:

  1. Maks : 390,00
  2. Leon : 1 050,00
  3. Dojazdy : 280,00
  4. koszty stałe : 1 405,00
  5. Koszt Materiałów : 1 850,00

Już jest !

Przychody z remontu łazienki

Remont łazienki - Tabela programu
Remont łazienki – Tabela przychody netto

Przeanalizujmy przychody:

Kucie i wywóz gruzu 500,00

Usługa plus materiał 4500,00

Rachunek zysków i strat

Przeanalizujmy zyskowność

Pokryliśmy koszty stałe w wysokości: 1405,00

Rentowność usługi „na czysto” : 0,5 %

Każda roboczogodzina przyniosła firmie : 0,42 zł

Dochód na czysto – czyli o tyle urosła nasza firma: 25,00 zł

Morał

Wykonanie łazienki to nie jest prosta sprawa. Jest czasochłonna, a ceny rynkowe nie pozwalają na szaleństwa przy wycenie. Pozostaje nam szczera i konkretna rozmowa z klientem pokazująca jakie elementy mają wpływ na wycenę. Warto rozbijać koszty takie jak kucie czy noszenie gruzu. W przypadku każdej firmy wynik byłby inny bo przecież każdy ma inne koszty stałe i zmienne. . Maks uratował minusowy wynik odejmując sobie od wypłaty. Myślę, że wyciągnie z tego wnioski.

Zobacz film na YouTube i zasubskrybuj nasz kanał:

Zobacz nasz program do wykonywania ofert:
LINK: https://mocnafirma.pl/kategoria-produktu/ofertowanie/

Obejrzyj film o programie do obliczania rentowności : https://www.youtube.com/watch?v=lIzd5gk2GOU&t=12s

Zostaw Komentarz

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera