Menu Zamknij

Wymiana kotła na pellet. Ile można na tym zarobić?

W tym odcinku przekonamy się ile i jak można zarobić na usłudze : Wymiania kotła na pellet wraz z modernizacją instalacji. Zobaczcie i oceńcie czy ta usługa się opłaca, a jeśli tak to co miało na to wpływ.

Wymiana kotła na pellet- Ile można na tym zarobić? Taka praca zazwyczaj wiąże się z pewnym zakresem modernizacji samej kotłowni. Trafiając do domów budowanych w latach 80-tych ( tak było w tym przypadku ) możemy spodziewać się układu zbudowanego pod potrzeby instalacji grawitacyjnej ewentualnie z jedną pompą do C.O i jedną do zbiornika CWU. Modernizację kotłowni klienci łączą często z pracami modernizacyjnymi także na instalacji. W naszym przypadku Maks miał do wymiany 10 zaworów grzejnikowych na termostatyczne oraz założenie dwóch nowych grzejników na zaadoptowanym strychu.

Porządnie albo wcale.

Montując kocioł na pellet warto przekonać klienta by zrobić to porządnie lub wcale, na pewno będzie nam za to wdzięczny. Odpowiednio skonfigurowany układ hydrauliczny wyposażony w mieszacze, odpowiednie zabezpieczenie powrotu, automatyka regulacyjna oraz wkład kominowy. To bezwzględne minimum przy kotle na pellet. Bez tego szkoda zabierać się za tą robotę. Można spodziewać się, że bez odpowiedniej konfiguracji nasz klient będzie miał pretensje zarówno jeśli chodzi o koszty opału jak i brak komfortu odpowiedniej regulacji układu.

Proszę wymienić mi jeszcze too i taamtoo

I bardzo dobrze ! Skoro jesteśmy już u klienta to im więcej usług wykonamy tym lepiej. Oczywiście pod warunkiem, że nie są to gratisy tylko wcześniej umówiony zakres. Maks pracuje wraz ze swoim pracownikiem Leonem. Leon jest samodzielnym instalatorem więc będąc razem na jednej budowie mogą rozdzielić się i jednocześnie wykonywać różne prace. W sytuacji kiedy napotykają na problemy lub praca wymaga asystowania drugiej osoby można szybko połączyć siły. Przy dobrej organizacji pracy dwie osoby przy tego typu pracach świetnie sprawdzają się i robota idzie naprzód.

Ile to powinno kosztować

Przez to, że Maks analizuje swoje parametry wyczulony jest na kwestie wycen. Nie pomijaj już w wycenie prac, które pochłaniają czas. Zaczyna szanować swój najważniejszy zasób czyli czas i umiejętności. Jeszcze do niedawna stawka za wymianę zaworu grzejnikowego na termostatyczny wynosiła 60 zł. Od jakiegoś czasu jest to 100 zł netto, po prostu inaczej się to nie opłaca. Podobnie z kotłownią. Jeszcze rok temu skasowałby za to 1200 zł dziś wie, że nic na tym by nie zarobił. Prześledźmy więc zakres koszty i szczegółowe ceny.

Koszty jakie poniósł Maks przy wymianie kotła na pellet wraz z modernizacją instalacji

Program Controlling: Tabela koszty
Program Controlling: Tabela koszty

Koszty robocizny

 • Czas wykonania prac to 4 dni po 9 godzin + 1 godzina na dojazdy
 • Maks wyplata własna 1 000,00 zł
 • Leon wypłata +koszty 1400,00 zł
 • Dojazdy 240,00 zł
 • Wydatki stałe 1 873.33 zł

Koszty materiałów

 • Materiały pomocnicze ( dobrze wliczać drobne kwoty materiałów pomocniczych) 100,00 zł
 • Zakup kotła na pellet ( Maks jest dystrybutorem ) 10 900,00 zł
 • Materiały instalacyjne (zarówno kotłownia jak i instalacja C.O) 4 900,00 zł

Planer już dostępny !

Planer Mocna Firma
LINK: https://mocnafirma.pl/sklep/planer-mocna-firma/

Przychody Maksa przy wymianie kotła na pellet wraz z modernizacją instalacji.

Przychody – Robocizna

 • Modernizacja kotłowni 2500 zł
 • Wymiana zaworów grzejnikowych ( 10 szt *100) 1000 zł
 • Montaż dwóch grzejników na poddaszu 1000 zł

Przychody – Materiały

 • Dostawa kotła 12 000 zł
 • Materiały na kotłownię 3 500 zł
 • Materiały na instalacje C.O. wraz z zaworami 2 000 zł
Program Controlling: Tabela przychody
Program Controlling: Tabela przychody

Rachunek Zysków i Strat

Wyszło całkiem dobrze

Jeśli pracujemy we dwóch wykorzystajmy to jak najlepiej, dobra organizacja pracy, rozdzielenie obowiązków pomiędzy Leona i Maksa pozwoliło wykonać całe zadanie w 4 dni. To świetny wynik i widać to zaraz na liczbach.

Program Controlling: Tabela Rachunek Zysków i Strat
Program Controlling: Tabela Rachunek Zysków i Strat

Zobaczcie, pokryliśmy wszelkie koszty stałe, wypłaty i dojazdy, nam został czysty dochód dla firmy. To bardzo poprawia humor każdego przedsiębiorcy.

 • Dochód 2 466, 67 zł
 • Rentowność 10,72 %
 • Zarobek 1 R-H 30, 83 zł

Morał

Na dodatni wynik zadania wpłynęło kilka rzeczy o jakich pisałem już wcześniej jednak podsumujmy, że niepozorna usługa przyniosła jak na razie najwięcej zysku w całym miesiącu. Miały na to wpływ takie elementy jak:

 • Dobra wycena ( poprzedzona wcześniejszą analizą)
 • Dobra organizacja pracy ( świadomość kosztu czasu)
 • Zysk z materiałów ( Maks jest dystrybutorem urządzeń)

Zobacz nasze film na YouTube i zasubskrybuj nasz kanał:

Zobacz nasz program do wykonywania ofert: https://akademia.czasnahydraulika.pl/produkt/program-do-sporzadzania-ofert-trojka/

Obejrzyj film o programie do obliczania rentowności: https://www.youtube.com/watch?v=lIzd5gk2GOU&t=12s

Zostaw Komentarz

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera